Aktualności


II Kongres Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie

16 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w II Kongresie Kompetencji Cyfrowych w Tarnowie. Dyrektor NASK, prof. Jacek Leśkow, wygłosił wykład pt. „OSE i ekosystem cyfrowy w szkole”, po którym odbyła się dyskusja pod hasłem: OSE jako kręgosłup modernizacji polskiej szkoły – wyzwanie czy nieosiągalny cel?

Dostosowanie operatorów usług kluczowych do wdrożenia wymogów ustawy o KSC.

20 lutego 2019 roku w centrali PZU w Warszawie, partnerzy strategiczni PZU LAB i NASK SA, podczas spotkania z przedstawicielami rynku ubezpieczeniowego, prezentowali wspólną, autorską ofertę nowej usługi biznesowej, której celem jest wsparcie Operatorów Usług Kluczowych przy wdrożeniu wymogów ustawy o KSC.

NASK SA na 11 Forum Gospodarczym Time

Dwudniowe spotkanie, które obyło się 4 i 5 marca 2019 r w Warszawie, jak zwykle przyciągnęło kilkaset osób. Przedstawiciele NASK SA oraz PIB NASK mieli swoje wystąpienia drugiego dnia spotkania. Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Pionu Technologii NASK SA otworzył sesję III poświęconą cyberbezpieczeństwu wykładem pt. Wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. Co zrobić, aby ochronić się przed cyberatakami? Pod tym samym tytułem odbył się również panel dyskusyjny, który poprowadził Krzysztof Silicki, Wicedyrektor PIB NASK, a udział w nim wziął między innymi Juliusz Brzostek, Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK.

Śniadanie technologiczne w Poznaniu

Kolejne śniadanie technologiczne było sukcesem. W Poznaniu głównym organizatorem spotkania była Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy, która współpracuje z NASK SA przy wdrażaniu wymogów ustawy o KSC. 

Konferencja CBE - jak wdrażać wymogi ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Przed wieloma firmami i organizacjami wciąż stoi nowe wyzwanie – wdrożenie wymogów ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Eksperci NASK SA o cyberbezpieczeństwie

Drugiego dnia konferencji organizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) nasi eksperci wygłosili dwa wykłady. 8 lutego 2019 r. Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Pionu Technologii NASK SA mówił o tym, jak się przygotować do wdrożenia Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, a Wojciech Wrzesień, Kierownik Działu Strategii i Rozwoju NASK SA opowiadał o Security Operation Center, usłudze oferowanej przez NASK SA, która jest skutecznym narzędziem ochrony infrastruktury IT i OT.

 

Marek Zaliński, Członek Zarządu NASK SA, wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Z wielką przyjemnością informujemy, że Marek Zaliński – członek Zarządu NASK SA, w dniu 24.01.2019 r. objął funkcję wiceprzewodniczącego Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

W Gdańsku o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

Ministerstwo Cyfryzacji przy udziale Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) organizuje konferencję poświęconą ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (7-8 lutego 2019).

NASK SA na konferencji "Systemy Informatyczne w Energetyce" w Wiśle

Między innymi o rozwiązaniach technicznych i problemach związanych z zabezpieczaniem sieci IT i OT w energetyce dyskutowaliśmy podczas, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektryczne, XVII konferencji "Systemy Informatyczne w Energetyce", która odbyła się w Wiśle w dniach 20-23 listopada 2018 r.

NASK SA wśród organizatorów II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego.

W dniu 10 stycznia, podczas II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, Bałtycki Port Nowych Technologii w Gdyni zgromadził około 140 osób świata biznesu, nauki i administracji.

NASK SA wśród członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Mamy przyjemność poinformować, że uchwałą Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji z dnia 19 listopada 2018 roku, firma NASK SA została przyjęta w poczet członków Izby.

NASK SA uzyskał świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 9 listopada 2018 roku uzyskaliśmy świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego.

 

Secure 2018

Ponad 600 gości, 50 prelegentów, 20 wystawców, ponad 40 paneli i spotkań to najkrótszy bilans tegorocznego Secure’a.

Umowa z PZU LAB

NASK SA i PZU LAB SA podpisały umowę o współpracy umożliwiającą realizację wspólnych celów biznesowych i wzajemnego oferowania klientom nowych produktów.

III FORUM BEZPIECZEŃSTWA IT W ADMINISTRACJI

Prezentacja produktów NASK SA z grupy cyberbezpieczeństwa była głównym tematem wystąpienia Wojciecha Września podczas II Dnia konferencji. Honory gospodarza na stoisku firmowym pełniły Ewa Lisicka i Izabella Łapko z #NASKSAGdańsk.

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa weszła w życie

Stworzenie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC) to cel ustawy, która . 28 sierpnia br. weszła w życie. Po raz pierwszy, powstaje system z jasnym przydziałem zadań i odpowiedzialności, który umożliwi sprawne działania na rzecz wykrywania, zapobiegania i minimalizowania skutków ataków naruszających cyberbezpieczeństwo RP.

Secure 2018

SECURE to wydarzenie, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. SECURE 2018 odbędzie się w terminie 23-24 października w Warszawie. Konferencja odbywa się zawsze w październiku danego roku, a od pierwszej edycji w 1996 r. jej organizatorami są NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska. Wydarzenie adresowane jest do administratorów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z tej dziedziny.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.