NASK S.A. reprezentowali Wojciech Wrzesień – szef Działu Strategii i Rozwoju Biznesu i Andrzej Rosłonek – szef Pionu Bezpieczeństwa w panelu „Sezamie otwórz się … czyli jak mądrze wydać pieniądze na bezpieczeństwo”. Temat zawsze aktualny dla tych, którzy budowę bezpieczeństwa traktują jako inwestycję w biznes, a nie jako przymusowe zło konieczne.

- Inwestycje w bezpieczeństwo nie są widoczne od razu, ale pozwolają spokojnie prowadzić biznes oraz zachować ciągłość działania organizacji – powiedział Wojciech Wrzesień – nikt nie ucieknie od tej odpowiedzialności. Rozterki zarządzających bezpieczeństwem są podobne - co zrobić przy ograniczonym budżecie, zintensyfikowanych działaniach ofensywnych przestępców, jak zainwestować pieniądze by ochrona była jak najlepiej zaprojektowana i wdrożona?

- Pieniądze na bezpieczeństwo można wydawać workami, ale jak mądrze wydawać aby efekt był widoczny i miał swoje następstwa to już wymaga wiedzy, planowania i przygotowania – powiedział Andrzej Rosłonek, dodając -  ilość tematów związanych z cyberbezpieczeństwem i wektorami ataków jest naprawdę ogromna. Warto pamiętać, że ze względów na zasoby ludzkie ( ilość dostępnych wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów) nie ma możliwości aby każda organizacja wytworzyła własne zespoły monitorowania, ochrony i analizy. Można działać na własną rękę i popełniać kosztowne błędy albo współpracować z kimś kto ma kompetencje i wie jak tych błędów uniknąć.

Rozmowa o środkach wydawanych racjonalnie jest szczególnie ważna w okresie naboru wniosków do programu „Cyfrowa gmina” oraz planowania i inwestowania przez samorządy. 

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.