DC Praga Pn. to coś więcej niż kolejne centrum przetwarzania danych w Polsce. DC Praga Pn. to bezpieczeństwo danych do potęgi 7 czyli koncepcja zapewnienia Klientom bezpieczeństwa wielowymiarowego: technologicznego, zasilania, fizycznego, przeciwpożarowego, warunków środowiskowych, ekologicznego oraz ciągłości działania.

 

Bezpieczeństwo danych do potęgi 7.
Bezpieczeństwo technologiczne
zapewnia m.in. zgodność DC ze standardem Rated 3, 3 niezależne przyłącza światłowodowe z odrębnymi wejściami do budynku, neutralność telekomunikacyjna obiektu czy wreszcie pełna redundancja kluczowych urządzeń.
Bezpieczeństwo zasilania to 1.6 MW mocy IT, 2 niezależne przyłącza energetyczne od 2 niezależnych dostawców, redundantny system podtrzymania zasilania oraz pierwsza w Polsce instalacja podtrzymania zasilania oparta o baterie Li-Ion.
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe zapewnia system wczesnej detekcji i sygnalizacji pożaru oraz system gaśniczy oparty o neutralny ekologicznie, bezpieczny dla ludzi i sprzętu gaz obojętny IG-100. W trosce o kolokowane urządzenia zastosowane zostały dysze wyposażone w tłumiki akustyczne.
Systemy dozoru i bezpieczeństwa fizycznego zostały opracowane, a następnie zrealizowane w oparciu o najnowsze standardy określone dla tego typu obiektów przemysłowych.
Bezpieczeństwo warunków środowiskowych zapewnia redundantny system klimatyzacji precyzyjnej, cechujący się wysoką energooszczędnością dzięki technologii Freecoolingu oraz zastosowaniu ciepłych i zimnych korytarzy.
Bezpieczeństwo ekologiczne to aktywne wykorzystanie ciepła wytworzonego przez urządzenia zainstalowane w DC na potrzeby ogrzewania budynku biurowego NASK SA oraz proces utylizacji zużytego sprzętu i segregacji odpadów.
Bezpieczeństwo ciągłości działania naszych Klientów to w pierwszej kolejności stabilność właścicielska NASK SA. To ponadto 2 własne Data Center i kompleksowe portfolio rozwiązań dla Klientów o szczególnych potrzebach w zakresie utrzymania ciągłości ich działania.

 

Serwerownia ma konstrukcję żelbetową i jest obiektem wolnostojącym.

 

Centrum Przetwarzania Danych NASK S.A DC Praga Pn. otrzymało, jako pierwsze w Warszawie, certyfikat Rated-3 wieńczący proces certyfikacji naszego obiektu na zgodność z wymaganiami ANSI/TIA-942-B:2017.
Centrum zostało wybudowane dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu pracowników oraz współpracowników Pionu Inwestycji NASK S.A. pełniącego rolę generalnego wykonawcy.
Zarówno wybór wszystkich wykonawców prac budowlanych i instalacyjnych, jak i nadzór nad realizacją inwestycji był sprawowany przez pracowników oraz współpracowników Pionu Inwestycji NASK S.A.
Norma ANSI/TIA-942 to powszechnie uznawany na świecie standard
w zakresie projektowania i budowy Centrów Przetwarzania Danych zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wymogami. Wydawana jest przez Telecommunications Industry Association (twórcę standardów dla szerokiej gamy produktów i technologii z branży ICT), które posiada akredytację American National Standards Institute.
ANSI/TIA-942
 obejmuje kompleksowo wszystkie kluczowe aspekty projektowania
i budowy Data Center takie jak: planowanie lokalizacji, wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, architekturę oraz infrastrukturę elektro-energetyczną, klimatyzacyjną, telekomunikacyjną wraz z systemami i instalacjami towarzyszącymi.
Audyty i konsultacje ANSI/TIA-942 przeprowadzane są przez niezależne organizacje takie jak EPI, które gwarantują obiektywizm i bezstronność oceny.
Certyfikat Rated-3 według normy ANSI/TIA-942-B:2017 potwierdza, że obiekt DC Praga Pn. zaprojektowano jako Centrum Danych zapewniające redundancję dla całej infrastruktury krytycznej z punktu widzenia zachowania ciągłości działania. Oznacza to zarówno wysoką niezawodność Centrum Danych jak również pozwala prowadzić działania utrzymaniowe (w tym serwis prewencyjny, naprawy) bez negatywnego wpływu na usługi świadczone w obiekcie (tzw. Concurrent Maintainable Data Center).
W konsekwencji Centrum Przetwarzania Danych DC Praga Pn. to obiekt, który
w połączeniu z profesjonalną obsługą zapewnioną przez właściwe służby NASK SA działające w trybie 24/7/365 pozwala obsługiwać najbardziej wymagających klientów, dla których ciągłość działania usług jest najwyższym priorytetem.

005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.