W minioną sobotę wspólnie z NASK PIB mieliśmy przyjemność podnosić kompetencje cyfrowe oraz dzielić się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w sieci z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Danuty Siedzikówny „INKI” w Ełku.


„W cyfrowym świecie, w którym nasze dzieci poruszają się z ogromną łatwością, powinniśmy zadbać o budowanie świadomości, co do zagrożeń, na jakie mogą się w nim natknąć. Dlatego niezwykle ważne jest podnoszenie kompetencji z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Zachęcam uczniów i rodziców do uczestnictwa w takich wydarzeniach i pogłębiania swojej wiedzy w tym zakresie oraz dzielenia się nią z najbliższymi.”Melania Walaszczyk, Dyrektor Pionu Strategii i Komunikacji.


„PIKNIK CYBER” to nie tylko moc atrakcji dla dzieci, ale również dla dorosłych!
W programie znalazły się m.in.:
- Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
- Prezentacja bezpłatnej, edukacyjnej mobilnej gry FireW@lly dla dzieci i młodzieży, która jest jednocześnie kursem bezpiecznego korzystania z sieci.
- Warsztaty programowania z Klubem Młodego Programisty.
- Edukacja Antysmogowa.


„W obecnych czasach nie jesteśmy w stanie uchronić dzieci przed nowymi technologiami, jednak możemy pomóc im świadomie i bezpiecznie się w nich poruszać. Warto rozważyć m.in. zajęcia z programowania, podczas których dziecko uczy się poprzez zabawę, rozwija logiczne i kreatywne myślenie oraz pobudza zaangażowanie. Dzięki tego typu wydarzeniom, może wejść w świat programowania i rozpocząć z nim przygodę, a przy tym zyskując wiele nowych umiejętności. Cyfrowa edukacja od najmłodszych lat to klucz do sprawnego poruszania się we współczesnym świecie.”Kamil Mroczka, Członek Zarządu NASK S.A.

 

 

Piknik cyber
005-secure-shield nask logo
Witaj, strona NASK SA wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.